heart

İlham veren
Tasarımlar

Global bir mücevher markası olan Roberto Bravo, uzun yıllar süren markalaşma sürecinde, sıcak mine tekniğini, işçilikteki ustalığı ile bir araya getirerek bu konuda uzmanlaşmış ve tasarımlarının imzası haline getirmiştir. Roberto Bravo’nun süregiden başarısını devam ettirme yolunda önemli bir rol oynayan bu teknik sayesinde , her parçada kusursuz görünüm ve parlak renkler elde edilir. Sıcak ve soğuk mine olarak iki farklı teknik vardır. Roberto Bravo sıcak mine tekniğini kullanır. Sıcak mine özel bir malzemedir ve Roberto Bravo'nun tasarımlarının imzası haline gelmiştir. Her bir koleksiyon oluşumu derin duygu, tutku ve etkileşim ile başlar. Parçalar; kusursuz görünüm ve mükemmel renk elde edilebilmesi için defalarca süren bir işlem sürecinden geçmektedir. Bilinen en zarif uygulama biçimlerinden biri olan mine, cam tozu ve çeşitli maddelerin, istenen rengi verecek metal oksitleriyle karıştırılıp ısıtılmasıyla elde edilir. Sıcak fırında defalarca işlemden geçen mine, metal yüzeyle kaynaşır ve o bilinen parlak, kusursuz görüntüsüne kavuşur. Dünya’da Van Cleef, Piaget, Faberge gibi global markalar sıcak mine tekniğini kullanır. Soğuk mine ise mat ve plastiktir.

Roberto Bravo, sıra dışı tasarımların altına imzasını atar. Kadınları, Noah’s Ark, Monarch Butterfly, White Dreams, Le Grand Bleu, Global Warming, Black Magic, Kirpi, Black Orchid, Bonbon, Bigo, Baguette, Gallica, Salsa, Naviblue, Attach, Chicky, Neon, Marakeş gibi özel koleksiyonları ve ilham veren hikâyeleriyle şaşırtır. Her bir koleksiyon, hikâyesi ve el işçiliği sayesinde “türünün tek örneği özelliğiyle” kadınları kendine çeker. Pırlanta, safir, topaz, sitrin, zümrüt, yakut, ametist, malahit gibi değerli ve yarı değerli taşların aydınlattığı mücevherler, yaratıcı ruhun hayranlarına sıradışı bir yaşam stili sunar.Neden Gözler?


Gözleriniz her saniye 50 farklı nesneye odaklanır, yaklaşık 10 milyon farklı rengi ayırt edebilir. Optik sinir, bir milyondan fazla sinir hücresi içerir. Gözleriniz 2,7 mil öteden bir mum alevini algılayabilir. Tüm öğrenmelerin yüzde 80'i gözlerinizden gelir. İrisinizin (gözünüzün renkli kısmı) 256 karakteristik özelliği varken parmak izinizde sadece 40 karakteristik özellik bulunmaktadır.

Bir insanın yüzüne baktığımızda dikkatimizi çeken ilk şey gözleridir. Bu yönleriyle göz, insan vücudundaki mucize, aynı zamanda eşsiz bir mücevherdir. Yeşil göz dünyada en nadir görülen göz rengidir. Roberto Bravo gözlerinin yeşil rengi koleksiyonlarının ilham aldığı doğayı ve eşsiz mücevherleri temsil eder. İşte bu gerçeklikle Roberto Bravo tasarımları, etkileyici koleksiyonları ve geniş ürün yelpazesi ile dünya çapında güçlü bir mücevher akımı yaratmaktadır.

El Yapımı Eşsiz Mücevherler üretiyoruz

Sıra dışı mücevherleri tasarlarken yeni teknikleri ve tasarımları kullanmada yenilikçidir.
Roberto Bravo; uzun yıllar süren markalaşma sürecinde, sıcak mine ve özel rodyum tekniğini, işçilikteki ustalığı ile bir araya getirerek bu konuda uzmanlaşmış ve tasarımlarının imzası haline getirmiştir.

Dünya çapında Sıra dışı Mücevherler

Roberto Bravo global bir mücevher markasıdır. İtalyan menşeili bir Türk firmasıdır.

Koleksiyonlarımız İtalya ve Türkiye’de tasarlanıp, üretilmekte ve Moskova’dan Çin’e yaklaşık 50 ülke ve 550 noktaya ihraç edilmektedir.

Doğadan ilham alan koleksiyonları, sıra dışı hikayeleri, eşsiz tasarımları ve benzersiz mücevherlerle yepyeni trendler yaratmaya devam eder.